Kozmetički tretmani kod kuće vs. profesionalno čišćenje lica – Šta je bolje?

Iva Blog 2024-05-23

Da li je bolje negovati lice kući ili ići na profesionalne tretmane? Istražite prednosti i rizike čišćenja lica kod kozmetičara i savete za kućnu negu.

Kozmetički tretmani kod kuće vs. profesionalno čišćenje lica – Šta je bolje?

Mnoge žene imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Neke su imale loša iskustva, pa čak i oziljke i rupe na kozi zbog neprofesionalnog tretmana. Postavlja se pitanje – da li je bolje redovno negovati lice kući i izbegavati česte posete kozmetičaru?

Profesionalni tretmani vs. kućna nega

Iako je kućna nega važna, kvalitetan profesionalni tretman može dati bolje rezultate, ali samo ako se radi kod stručnjaka. Loše izvedeno čišćenje može dovesti do oštećenja kože, crvenila i dugotrajnih problema. Ako imate sreću da vam koža ne zahteva intenzivno čišćenje, povremeni lakši tretmani poput pilinga, masaže i maska mogu biti dovoljni za održavanje zdravog izgleda.

Koliko često raditi piling i maske?

Preterivanje sa tretmanima može narušiti prirodnu ravnotežu kože. Piling treba raditi jednom nedeljno do jednom u 15 dana, dok se hidratantne ili čisteće maske mogu primenjivati 1-2 puta nedeljno. Ako koristite agresivnije proizvode, smanjite učestalost kako ne biste iritirali kožu.

Preporuke za različite tipove kože

  • Masna koža: Maska za dubinsko čišćenje koja uklanja višak sebuma i smanjuje proširene pore.
  • Suva koža: Hidratantna maska sa prirodnim sastojcima poput meda koji obnavlja vlagu.
  • Osetljiva koža: Blagi piling sa finim granulama (npr. od jojobe) i neparfumirane maske.

Kako se rešiti mitesera bez cedjenja?

Cedjenje mitesera može ostaviti ožiljke i poremetiti strukturu kože. Umesto toga, probajte sledeću prirodnu metodu:

  1. Naparite lice toplom vodom ili toplim dampom da otvorite pore.
  2. Blago očistite lice iseckanim peršunom – deluje antibakterijski i pomaže u uklanjanju nečistoća.
  3. Prođite vatom preko lica da uklonite ostatke.

Redovnom negom, miteseri se postupno smanjuju bez potrebe za traumatičnim cedjenjem.

Prirodni tretmani protiv mitesera

Voćne kiseline (npr. iz pomorandže) blago pilinguju kožu, smanjuju proširene pore i uklanjaju mrtve ćelije. Takođe, maske od meda i krastavca pružaju hidrataciju i čišćenje bez iritacije.

Da li maramice za skidanje šminke mogu zameniti tretmane?

Maramice za skidanje šminke sadrže hemikalije i ne bi trebalo da budu osnovno sredstvo za negu. One samo privremeno uklanjaju nečistoće, ali ne i mitesere ili dubinske nečistoće. Bolje je koristiti blage čistače lica i redovne maske.

Zaključak

Iako profesionalni tretmani imaju svoje prednosti, dobro odabrana kućna nega može biti podjednako efikasna. Ključ je u pravilnoj učestalosti tretmana, blagim sastojcima i pažljivom pristupu kako ne biste oštetili kožu. Ako ipak odlučite da posetite kozmetičara, uverite se da je u pitanju stručna osoba sa dokazanim rezultatima.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.